jaki kolagen do twarzy wybrać

Rodzaje kolagenu i ich działanie – który wybrać dla siebie?

Kolagen jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy był znany już w XX wieku. Jednak wraz z rozwojem technologii, specjaliści starali się rozpoznać typ kolagenu, który przyniesie najlepsze efekty w zapobieganiu oznak starzenia i głębokim nawilżaniu skóry. Obecnie w kremach i serach pielęgnacyjnych najczęściej stosuje się kolagen morski (rybny) lub wołowy (bydlęcy). Czytaj dalej, by dowiedzieć się, który rodzaj kolagenu wybrać.

Dlaczego skóra potrzebuje kolagenu?

Kolagen typu II jest najczęściej występującym kolagenem w organizmie ludzkim. Stanowi aż 90% całkowitej ilości tego białka w organizmie człowieka i ponad połowę objętości wszystkich białek w skórze. Buduje tkankę łączną i to dzięki niemu skóra jest jędrna i elastyczna. Z czasem jednak synteza kolagenu się zmniejsza, a jego jakość ulega pogorszeniu. Ten przykry proces mogą przyspieszać niezdrowe nawyki, takie jak palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, stres czy ekspozycja na promieniowanie UV.

Przez niedobór kolagenu skóra traci młody wygląd i zdrowy blask. Pojawiają się zmarszczki, brakuje nawilżenia, a skóra staje się wiotka. Aby spowolnić lub odwrócić te procesy, sięgnij po sprawdzony kosmetyk kolagenowy. W ten sposób poprawisz elastyczność skóry i zadziałasz przeciwstarzeniowo — najlepiej jeszcze w młodym wieku!

dojrzała kobieta stosująca kolagen do twarzy

Pielęgnacja twarzy kolagenem - rodzaje kolagenu stosowane w kosmetyce

Najbardziej pożądaną właściwością kolagenu jest wysoka zdolność wiązania wody. Głębokie nawilżenie oraz utrzymanie elastyczności skóry to coś, co przesądza o młodzieńczym wyglądzie cery. 

Na rynku stosuje się kilka rodzajów kolagenów, mających zapewnić wspaniałe efekty. W kosmetykach wegańskich można znaleźć kolagen roślinny, dziś jednak skupimy się na różnicach między bardziej popularnymi składnikami, czyli kolagenem morskim i wołowym.

Kolagen morski (rybi)

Kolagen morski jest w 77% podobny do cząsteczek kolagenu ludzkiego. Pozyskuje się go z ryb i skorupiaków. Jest powszechnie używany w kosmetykach z kolagenem, pozytywnie wpływa na kondycję skóry, ale… to kolagen wołowy wykazuje większą skuteczność.

Kolagen wołowy

Struktura molekularna kolagenu pochodzenia zwierzęcego jest w 97% podobna do kolagenu w skórze człowieka. Na powierzchni skóry tworzy niejako siatkę, co w połączeniem z kwasem hialuronowym o właściwościach nawilżających i wzmacniających daje spektakularne efekty w pielęgnacji skóry.

Co ważne: już w ciągu kilku dni dostrzegalna jest różnica w nawilżeniu skóry. Prewencja przeciwstarzeniowa to natomiast proces, który trwa latami po to, by długo cieszyć się piękną, elastyczną, gładką skórą.

Serum kolagenowe QMS - właściwości i zastosowanie

W kosmetykach kolagenowych QMS zastosowano unikatową technologię QMS NEOTEC A15®, która polega na połączeniu rozpuszczalnego kolagenu i kwasu hialuronowego. Taki duet zapewnia znakomity efekt nawilżenia, wiąże cząsteczki wody w skórze, poprawia elastyczność i gładkość skóry, a także wspiera procesy odnowy i pomaga utrzymać barierę hydrolipidową. 

Do wszystkich rodzajów skóry sprawdzi się Day Collagen Serum na dzień oraz Night Collagen Serum na noc. Skórom wrażliwym proponujemy te same produkty, ale z serii Sensitive.

A może chcesz najpierw przekonać się, czy kolagen rzeczywiście daje spektakularne efekty? 7—dniowa kuracja Collagen concentrate w ampułkach to rewitalizujący zabieg, który będzie znakomitym dodatkiem do codziennej pielęgnacji.

Logowanie
Stwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności oraz regulamin konta.

Password Recovery

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.

Twój koszyk 0

Potwierdź zapis

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link z potwierdzeniem zapisu do newslettera. Prosimy, kliknij go.

E-mail nie dotarł do Ciebie? Sprawdź zakładkę “oferty” lub “inne” w swojej poczcie.