Świadoma ochrona przed słońcem

Jaki SPF najlepiej kupić – system oceny SPF (Sun Protection Factor) jest zasadniczo miarą czasu, przez jaki krem przeciwsłoneczny będzie chronił Twoją skórę przed promieniami UVB (tymi, które powodują oparzenia słoneczne). Wyższe wartości SPF wydłużają czas, który można spędzić na słońcu, ale tylko stopniowo, więc dowolny środek powyżej SPF 50 nie zwiększy drastycznie poziomu ochrony.

Najważniejszym czynnikiem jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum działania (oznacza to, że chroni przed promieniowaniem UVA i UVB) i nigdy poniżej SPF 15. Zwróć także uwagę na kluczowe składniki, takie jak selektywne filtry UV, które odpychają – lub odbijają – promienie UV i nie pochłaniają ich – a także odżywcze środki nawilżające, które uzupełniają suchość skóry spowodowaną słońcem.

QMS Medicosmetics Cellular Sun Protection SPF 50 charakteryzuje się zbilansowaną ochroną przed promieniowaniem UVA / UVB i kompleksem naprawczym DNA opracowanym w celu zapewnienia ochrony przed oparzeniami słonecznymi i przedwczesnym starzeniem się skóry. Poziom SPF w tym preparacie pozwala na bardzo skuteczną ochronę nawet w ekstremalnych warunkach np. w górach, tropikach czy na morzu.

Pamiętaj, że działanie filtra przeciwsłonecznego jest zależne od tego, jak dokładnie zaaplikujesz sam krem, więc poświęć kilka minut na dokładne nałożenie go na wszystkie odsłonięte obszary.

W przypadku dzieci zasady są bardzo proste. Pierwsza z nich polega na tym, że na dzieci należy zawsze nałożyć krem z pełnym filtrem, a przy niemowlętach należy zachować wyjątkową ostrożność, szczególnie do ukończenia 6. miesiąca życia, kiedy należy trzymać je z dala od słońca w jak największym stopniu. Tylko jeden przypadek oparzenia słonecznego w dzieciństwie może zwiększyć ryzyko czerniaka, dlatego ważne jest, aby zawsze używać silnie chroniącego kremu przeciwsłonecznego, który powinno się często nakładać ponownie, zwłaszcza jeśli dużo przebywają w wodzie i poza nią. Dzieci mają też skłonność do pocierania oczu, dlatego wybierz delikatną formułę. Ochrona nie kończy się na ochronie przeciwsłonecznej. Upewnij się, że dziecko ma dobre okulary przeciwsłoneczne, które odfiltrowują szkodliwe promienie UV. Kapelusze z szerokim rondem są dobre dla wszystkich grup wiekowych, pamiętaj też, aby zawsze utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia poprzez spożywanie dużych ilości wody.

Sprawdź nasze produkty

Zaloguj się
Stwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności oraz regulamin konta.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Twój koszyk 0

Potwierdź zapis

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link z potwierdzeniem zapisu do newslettera. Prosimy, kliknij go.

E-mail nie dotarł do Ciebie? Sprawdź zakładkę „oferty” lub „inne” w swojej poczcie.