Poparzenie słoneczne - w jaki sposób pomóc skórze się zregenerować?

Poparzenie słoneczne – w jaki sposób pomóc skórze się zregenerować?

Latem jesteśmy bardziej narażeni na poparzenia słoneczne, szczególnie, jeśli zdarzy nam się pominąć stosowanie kremów SPF.

Niebezpieczeństwo poparzeń słonecznych wykracza poza krótkotrwały ból, zaczerwienienie i dyskomfort, ponieważ po zniknięciu oparzenia słonecznego pozostają trwałe uszkodzenia.

Oparzenia słoneczne przyspieszają starzenie się skóry i są główną przyczyną większości przypadków raka skóry.

Co możesz zrobić, by pomóc skórze po poparzeniu słonecznym?

Rozpocznij od schronienia się przed słońcem i zasłonięcia poparzonej skóry. Kontynuuj schładzanie oparzenia zimnymi kompresami. Możesz użyć lodu, ale nie nakładaj go bezpośrednio na oparzenia słoneczne. Weź szybki, chłodny prysznic lub krótką kąpiel, aby jednak nie wysuszać skóry, unikaj również intensywnych środków myjących, które mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę.

Gdy skóra jest jeszcze wilgotna, użyj delikatnego środka nawilżającego. Aplikuj kosmetyk regularnie, aby skóra nie przesuszała się i mogła szybciej się zregenerować.

Aby zmniejszyć zaczerwienie i obrzęk, możesz stosować przez kilka dni krem kortyzonowy. Sprawdzi się tu także aloes, który złagodzi oparzenia.

Kontynuuj stosowanie chłodnych kompresów, aby złagodzić dyskomfort, noś luźną, miękką, oddychającą odzież, aby uniknąć dalszego podrażnienia skóry i unikaj słońca.

Ważne jest, aby nawadniać się, pijąc duże ilości płynów.

Jak unikać poparzeń słonecznych?

Najważniejszym sposobem radzenia sobie z poparzeniami słonecznymi jest ich unikanie. Pamiętaj, by stosować preparaty z SPF codziennie, przez cały rok, niezależnie od tego, czy słońce jest widoczne, czy nie.

Darmowa dostawa
Do każdego zamówienia próbki gratis
Zaloguj się
Stwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności oraz regulamin konta.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Twój koszyk 0

Potwierdź zapis

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link z potwierdzeniem zapisu do newslettera. Prosimy, kliknij go.

E-mail nie dotarł do Ciebie? Sprawdź zakładkę „oferty” lub „inne” w swojej poczcie.