jaki kolagen do twarzy wybrać

Jaki kolagen na skórę twarzy wybrać?

Dlaczego kolagen jest tak istotny i jak go stosować?

Kolagen jest najpowszechniejszym i najważniejszym dla skóry białkiem wytwarzanym przez nasz organizm. Stanowi on aż jedną trzecią całkowitej zawartości białka w naszym organizmie, oprócz skóry, jest niezwykle istotny dla naszych zębów, kości, mięśni i stawów. Co więcej, kolagen odpowiada za 60% wszystkich czynników regulujących nawilżenie skóry. 

Niestety wraz z wiekiem w organizmie zmniejsza się produkcja kolagenu, co prowadzi do wiotczenia i marszczenia się skóry. Do niedoboru kolagenu mogą przyczyniać się również inne czynniki, takie jak znaczna ekspozycja na słońce, niewłaściwa dieta, stres, nieodpowiedni styl życia czy palenie tytoniu. Oprócz negatywnego wpływu na sprężystość i osłabienie napięcia w skórze, braki kolagenu prowadzą także do bólu stawów.

Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby uzupełnić te niedobory, jednak najbardziej istotne jest wybranie w tym celu odpowiedniego rodzaju kolagenu.

Jak kolagen działa na skórę twarzy?

Kolagen ma następujący wpływ na skórę:

 • Dodaje jej elastyczności i sprężystości,
 • Sprawia, że jest bardziej napięta i ma mniej zmarszczek,
 • Daje skórze większą zdolność do regeneracji,
 • Wyrównuje wydzielanie łoju,
 • Poprawia koloryt skóry,
 • Zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia,
 • Ma pozytywny wpływ na poprawę stanu skóry trądzikowej czy atopowej.
dojrzała kobieta stosująca kolagen do twarzy

W jakiej formie stosować kolagen?

Odpowiednia dieta pomoże ci spowolnić utratę kolagenu. Zwróć szczególną uwagę na zawartość w diecie poniższych składników odżywczych:

 • Prolina: Znajduje się w białkach jaj, mięsie, serze, soi i kapuście.
 • Antocyjanidyny: W jeżynach, jagodach, wiśniach i malinach.
 • Witamina C: W pomarańczach, truskawkach, papryce i brokułach.
 • Miedź: W skorupiakach, orzechach, czerwonym mięsie i wodzie.
 • Witamina A: Występuje w pokarmach pochodzenia zwierzęcego oraz w pokarmach roślinnych jako beta-karoten.

Kolagen możesz stosować w formie suplementów, np. jako kolagen w tabletkach, jednak ważne jest wybranie sprawdzonego produktu. Natomiast najlepszego działania możesz spodziewać się po zastosowaniu kolagenu w kosmetykach.

Jaki kolagen wybrać?

Z niedoborem kolagenu możesz walczyć za pomocą pielęgnacji skóry produktami zawierającymi kolagen. W rzeczywistości może to nawet zminimalizować istniejące oznaki starzenia i znacznie złagodzić przyszłe negatywne zmiany. Dzieje się tak, ponieważ kolagen penetruje naskórek z zewnątrz, nawilżając go w sposób zrównoważony i przywracając elastyczność skórze – pod warunkiem, że jest to kolagen identyczny ze skórą. 

Powinien więc to być kolagen, który ma strukturę molekularną porównywalną do kolagenu organizmu ludzkiego, co sprawia, że będzie dobrze wchłaniany przez skórę. Kolagen ten znajduje się wyłącznie w skórze, jelitach i szpiku kostnym zwierząt – żaden inny kolagen na ten moment nie jest w stanie skutecznie przeciwdziałać przyczynom starzenia się skóry.

W QMS Medicosmetics opieramy się na wynikach dziesięcioleci badań nad kolagenem i nasz wybór jest jasny: albo kolagen identyczny ze skórą człowieka, albo żaden. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, mniej skutecznych kolagenów stosowanych w konwencjonalnych kosmetykach, nasz atelokolagen jest w 100% naturalny i pochodzi od bydła. Otrzymujemy go przy użyciu najnowocześniejszych procesów technicznych w łagodnych reakcjach enzymatycznych, hydrolizie oraz technikach hipotermicznych. Gwarantują one, że białko jest ekstrahowane w najczystszej postaci i bezpiecznie sterylizowane, zachowując jego specyficzne właściwości.

kobieta dojrzała stosująca kolagen do twarzy

Formuła kolagenowa QMS

Wyjątkowa formuła kolagenowa QMS Medicosmetics polega na połączeniu kolagenu i kwasu hialuronowego o trzech różnych masach cząsteczkowych w optymalnym stężeniu i formule. 

Kolagen współpracuje z hialuronianem o wysokiej masie cząsteczkowej na powierzchni warstwy rogowej naskórka wypełniając drobne zmarszczki oraz sprawiając, że naskórek wydaje się gładszy i bardziej jędrny. Ta zewnętrzna powłoka pomaga również wzmocnić barierę ochronną skóry. 

Z kolei hialuronian nisko- i bardzo niskocząsteczkowy wnikają w naskórek i nawilżają go, poprawiając strukturę skóry i przyspieszając jej regenerację. 

Udowodniono naukowo, że duet kwasu hialuronowego i kolagenu, jak żadna inna kombinacja składników aktywnych, ma pełne i unikalne działanie, ponieważ: 

 • poprawia nawilżenie i elastyczność skóry
 • wygładza drobne zmarszczki 
 • wyrównuje koloryt skóry

Polecane produkty kolagenowe i ich działanie 

Marka QMS Medicosmetics oznacza klinicznie sprawdzoną, wysokowydajną pielęgnację skóry przy pomocy produktów z 97% kolagenem identycznym ze skórą. Opracowany przez ekspertów z dziedziny medycyny i kosmetologii, nasz wielokrotnie nagradzany system pielęgnacji skóry eliminuje przyczyny starzenia się skóry, a także skutecznie walczy z jej niedoborami i deficytami, zapewniając jej doskonały kształt, niezależnie od stanu i koloru skóry oraz płci.

Oto nasze polecane produkty z kolagenem

Zaawansowane serum, które nawilża, chroni i wzmacnia mechanizmy obronne skóry przed wolnymi rodnikami, redukuje zmarszczki i stymuluje.

420 

Odbudowujące serum kolagenowe na noc, które pomaga przywrócić napięcie i zredukować drobne linie i zmarszczki.

420 

Rewolucyjny system pielęgnacji skóry składający się z 3 doskonale połączonych produktów – kolagenu na dzień, kolagenu na noc oraz preparatu złuszczającego, produkty działają synergicznie.

1140 

Nasz 7-dniowy system daje Twojej skórze dodatkowy zastrzyk energii i jest idealnym dodatkiem i uzupełnieniem naszych sprawdzonych produktów kolagenowych.

580 
Do każdego zamówienia próbki gratis
Darmowa dostawa
Zaloguj się
Stwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności oraz regulamin konta.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Twój koszyk 0

Potwierdź zapis

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link z potwierdzeniem zapisu do newslettera. Prosimy, kliknij go.

E-mail nie dotarł do Ciebie? Sprawdź zakładkę „oferty” lub „inne” w swojej poczcie.