Jak zadbać o skórę w czasie urlopu

Jak zadbać o skórę w czasie urlopu

W trakcie lata Twoja skóra jest szczególnie narażona na intensywne działanie promieni słonecznych. O czym powinnaś pamiętać podczas letniego wypoczynku, aby nie narazić jej na dyskomfort?

Krem przeciwsłoneczny

Lato to czas na plaży – i idealna okazja, aby w mgnieniu oka uzyskać opaloną cerę. Zanim jednak zaczniesz cieszyć się opalaniem, zadbaj o odpowiednią ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Zbyt częste wystawianie się bez ochrony na promienie UVA prowadzi do niechcianych zmarszczek, linii i plam pigmentowych. Promienie UVB zapewniają długotrwałą opaleniznę, ale prowadzą również do powstawania wolnych rodników, które z kolei mogą powodować szereg szkodliwych skutków. Jedną z konsekwencji są ciągłe oparzenia słoneczne, ale w najgorszym przypadku atakowane jest DNA i wzrasta ryzyko czerniaka i raka skóry. Nie ma jednak powodów do obaw: odpowiedni krem przeciwsłoneczny zapewnia idealną ochronę przed promieniami UV.

Dobierz właściwy SPF

Wybierając krem przeciwsłoneczny, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest SPF (współczynnik ochrony przeciwsłonecznej). Daje to informację o tym, jak długo krem z filtrem przeciwsłonecznym ochroni Twoją skórę przed działaniem promieni UVB. Im wyższy SPF, tym dłużej możesz przebywać na słońcu. Twój typ skóry również odgrywa tutaj rolę, podobnie jak czas, przez który możesz przebywać na słońcu bez nakładania kremu do opalania. Osoby o jasnej karnacji mają krótki czas takiej ochrony wewnętrznej i powinny stosować wyższy SPF. Osoby o ciemniejszej karnacji lub już opalonej skórze mogą stosować niższy współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Ogólnie rzecz biorąc, latem używaj produktów o co najmniej SPF 20. Powinnaś również upewnić się, że wybrana przez Ciebie ochrona przeciwsłoneczna jest filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania. Chroni to przed obydwoma rodzajami szkodliwych promieni ultrafioletowych. Selektywne filtry UV odpychają lub odbijają te promienie zamiast je pochłaniać. Odżywczy krem nawilżający z filtrem SPF jest ważny, ponieważ uzupełnia skórę wilgocią utraconą na słońcu.

Ochrona przed oparzeniami słonecznymi i przedwczesnym starzeniem się skóry

Nasza ochrona przeciwsłoneczna Cellular Sun Shield SPF 50 zawiera zrównoważoną ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB, a także kompleks naprawczy DNA, który chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi i przedwczesnym starzeniem się skóry. Jest również świetnym filtrem przeciwsłonecznym dla wrażliwej skóry. Wysoka wartość SPF tego preparatu oznacza, że zapewniana ochrona jest bardzo skuteczna, nawet w ekstremalnych warunkach, takich jak podczas pobytu w górach, tropikach i nad morzem. I pamiętaj: każdy filtr przeciwsłoneczny jest tak dobry, jak aplikacja, więc poświęć trochę czasu na dokładne nałożenie kremu przeciwsłonecznego na skórę w odpowiedniej ilości. Lekka konsystencja naszego przyciemnianego kremu przeciwsłonecznego zapewnia szybkie wchłanianie i przyjemne uczucie na skórze. Aplikuj ponownie w regularnych odstępach czasu – w szczególności zaraz po wyjściu z wody.

Krem przeciwsłoneczny SPF 50+

350 

Całoroczna ochrona przeciwsłoneczna twarzy

Pamiętaj też, że, podczas gdy latem naturalnie używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym do twarzy, przez resztę roku powinnaś również używać kremu ochronnego, ponieważ Twoja skóra reaguje na promienie słoneczne nawet w pochmurne dni. Dzięki systemowi filtrów chroniących przed światłem, nasz krem na dzień Active Glow SPF 15 zapewnia skórze skuteczną ochronę przed słońcem oraz intensywne nawilżenie. Jednocześnie nadaje skórze lekki odcień, poprawiając promienność skóry.

Proteinowy krem koloryzujący z filtrem

420 
Do każdego zamówienia próbki gratis
Darmowa dostawa
Zaloguj się
Stwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności oraz regulamin konta.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Twój koszyk 0

Potwierdź zapis

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link z potwierdzeniem zapisu do newslettera. Prosimy, kliknij go.

E-mail nie dotarł do Ciebie? Sprawdź zakładkę „oferty” lub „inne” w swojej poczcie.